środa, 31 sierpnia 2016

Izakaya dla koneserów - Jak zamówić alkohol? 居酒屋でアルコールを頼む知らせ

Izakaya, w której pracuję słynie przede wszystkim z bardzo smacznych lunchy i obiadów, o których pisałam w czerwcowym artykule (TUTAJ). Jednakże, tak jak w każdym takim lokalu w Kadoya też można zamówić alkohol z bardzo szerokiego menu.
Japonia kojarzy się przede wszystkim z sake i winem śliwkowym. Tymczasem paleta japońskich alkoholi jest dużo większa...
 A czy spotkaliście się z jakimiś innymi alkoholami zamawianymi w izakaya? A może widzieliście je w anime albo w dramie? Jeśli tak - napiszcie o tym koniecznie!

2 komentarze:

 1. Właśnie zdałam sobie sprawę, że pomimo nauki japońskiego od kilku lat, nigdy nie sprawdziłam, jak po japońsku jest "piwo bezalkoholowe". Oczywiście dlatego, że nie zamawiałam takiego. Ale dobrze wiedzieć. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć!

   Ja obiecałam sobie, od kiedy pracuję w izakaya, że spróbuję wszystkiego co mają w menu jedzeniowym, ale także alkoholowym. Piwa bezalkoholowego spróbowałam i chociaż w ogóle japońskie piwo moim zdaniem nie jest tak dobre jak polskie to, to ich bezalkoholowe było całkiem niezłe, a nawet smakowało jak zwykłe piwo! :)

   Usuń